Tajemnicze lasy

Tajemnicze lasy

Ośrodki AKME sp. z o.o. znajdują się w zachodniej Polsce, na terenie Puszczy Noteckiej.

Jest to jeden z największych w Polsce kompleksów leśnych, obejmujący obszar 135 tys. ha.

O niezwykłym uroku tego miejsca stanowią piękne i dzikie bory sosnowe oraz ukryte w lesie jeziora rynnowe.

Lasy otaczające nasze ośrodki, to raj dla miłośników ciszy, spokoju i niezmąconej przyrody. To także gratka dla amatorów pieszych i rowerowych wycieczek – możliwości w tym zakresie są tu wprost nieograniczone.

Na terenie Puszczy Noteckiej znajduje się rezerwat przyrody Lubiatowskie Uroczyska, gdzie występuje wiele rzadkich i chronionych okazów roślin.

Miłośnicy ptaków mogą podziwiać łabędzie, czaple i kormorany. Ze względu na ich obecność, na tych terenach utworzono dwa rezerwaty – Czaplenice i Łabędziec.Krystaliczne jeziora

Krystaliczne jeziora

Jeziora położone pomiędzy Wartą i Notecią pięknie wzbogacają krajobraz Puszczy Noteckiej. O ich niezwykłym uroku decyduje nie tylko położenie, ale również krystalicznie czysta woda. Plaże nad jeziorem pozwalają przyjemnie spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Aby uprzyjemnić sobie czas nad jeziorem Solecko w Gościmiu (ośrodek „Za Lasem“) mogą Państwo wypożyczyć kajaki i rowery wodne.

Ponadto, jeziora należące do AKME to jedne z najlepszych łowisk w naszym kraju. Docenią je nawet najbardziej wybredni wędkarze. Nad naszymi jeziorami w Lubiatowie znajdują się specjalnie przygotowane pomosty dla wędkarzy. Nad jeziorem Solecko mogą Państwo także wypożyczyć łódkę rybacką

Cennik pozwoleń oraz regulamin znajdą Państwo w zakładce łowiska.